Single Blog Title

This is a single blog caption

თბილისის IX საერთაშორისო ფესტივალი-2016 დასრულდა

ა.წ. 5 ივნისს  სტარტი აიღო საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პირველი პრეზიდენტის, ბატონ ნოდარ ახალკაცის სახელობის თბილისის IX საერთაშორისო ფესტივალმა 2005-2006-2007 წელს დაბადებულ მოზარდთა გუნდებს შორის.

ფესტივალი 9 ივნისს დასრულდა. შედეგები ასეთია:

                         2005

  1. დინ. აკადემია
  2. ივერია ხაშური
  3. იუნოსტი ვლადიკავკაზი
  4. ჭკადუაში

                        2006

  1. საბურთალო
  2. დინ. აკადემია
  3. ბარსი ვლადიკავკაზი
  4. ავაზა

                        2007

  1. საბურთალო
  2. დინ. აკადემია
  3. ივერია ხაშური
  4. ბენდელა

 

„ფესტივალი-2016″-ის მატჩებს უმასპინძლა დინამოს აკადემიის სტადიონმა!

გთავაზობთ თამაშების ანონსს ასაკობრივი ჯგუფების მიხედვით:

                       

                                  2005

                              A ჯგუფი

1. დინ. აკადემია 2. რანი ლაგოდეხი 3. დინამო ბათუმი 4. ლოკომოტივი

                      I  ტური    5 ივნისი

  1.    „დინ. აკადემია” – „ლოკომოტივი”      4 – 0   
  2.    „რანი” – „დინ. ბათუმი”                        1 – 2

                    II  ტური     6 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „დინ. ბათუმი”           6 – 0   
  2.  „რანი”  –  „ლოკომოტივი”                        0 – 3     

                    III  ტური     7 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „რანი”                          10 – 0
  2. „დინ. ბათუმი” – „ლოკომოტივი”             1 – 0

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 20-0 9
2. დინამო ბათუმი 3 2 0 1 3-7 6
3. ლოკომოტივი 3 1 0 2 3-5 3
4. რანი ლაგოდეხი 3 0 0 3 1-15 0

                             2005

                         B ჯგუფი

1. საბურთალო 2. გურია 3. ივერია ხაშური 4. ბაია ზუგდიდი

                  I  ტური    5 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ბაია”          5 – 0 
  2.  „გურია” – „ივერია”               0 – 2 

                  II  ტური     6 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ივერია”       0 – 1
  2.  „გურია”  –  „ბაია”                   3 – 5

                 III  ტური     7 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „გურია”        3 – 0
  2.  „ივერია“  – „ბაია”                     0 – 0

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. ივერია ხაშური 3 2 1 0 3-0 7
2. საბურთალო 3 2 0 1 8-1 6
3. ბაია ზუგდიდი 3 1 1 1 5-8 4
4. გურია 3 0 0 3 3-10 0

                              2005

                         C   ჯგუფი 

 1.იუნოსტი ვლადიკავკაზი 2. ენგური-88 წალენჯიხა 3. რუსთავი 4. ომც

                   I  ტური    5 ივნისი

  1. „იუნოსტი” – „ომც”                12 – 0 
  2.  „ენგური-88″ – „რუსთავი“     2 – 4

                  II  ტური     6 ივნისი

  1. „იუნოსტი” – „რუსთავი”        2 – 1
  2.  „ენგური-88″  –  „ომც”            8 – 0

                  III  ტური     7 ივნისი

  1. „იუნოსტი” – „ენგური-88″     1 – 2
  2. „რუსთავი“ – „ომც”                  5 – 1

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. რუსთავი რუსთავი 3 2 0 1 10-5 6
2. იუნოსტი  ვლადიკავკაზი 3 2 0 1 15-3 6
3. ენგური-88 წალენჯიხა 3 2 0 1 12-5 6
4. ომც 3 0 0 3 1-25 0

                          2005

                      D   ჯგუფი 

 1. ვაჩიკი სომხეთი 2. საბ. სკოლა 3. ჭკადუაში 4. 35 სკოლა

                 I  ტური    5 ივნისი

  1. „ვაჩიკი” – „35 სკოლა”               0 – 3 ტ.შ.  
  2. „საბ. სკოლა” – „ჭკადუაში“      2 – 0

                  II  ტური     6 ივნისი

  1. „ვაჩიკი” – „ჭკადუაში”                0 – 3 ტ.შ.  
  2.  „საბ. სკოლა”  –  „35 სკოლა“      1 – 2

                  III  ტური     7 ივნისი

  1. „ვაჩიკი” – „საბ. სკოლა”               0 – 3 ტ.შ.  
  2. „ჭკადუაში“ – „35 სკოლა”           2 – 0

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. საბ. სკოლა 3 2 0 1 6-2 6
2. ჭკადუაში 3 2 0 1 5-2 6
3. 35 სკოლა 3 2 0 1 5-3 6
4. ვაჩიკი სომხეთი 3 0 0 3 0-9 0

8 ივნისი

¼ ფინალი

A1 v B2  დინ. აკადემია – საბურთალო  3 – 0   (მოედანი №1)

D1 v C2  საბ. სკოლა – იუნოსტი ვლად. 0 – 4   (მოედანი 2)

C1 v D2  რუსთავი – ჭკადუაში               0 – 2   (მოედანი 2)

B1 v A2  ივერია – დინამო ბათუმი         2 – 1   (მოედანი №1)

½ ფინალი

A1 v B2 -ის გამარჯვებული  დინ. აკადემია – ჭკადუაში  C1 v D2 -ის გამარჯვებული   –  2 – 1  

B1 v A2 -ის გამარჯვებული  ივერია – იუნოსტი ვლად.   D1 v C2 -ის გამარჯვებული  –   1 – 0

 


9 ივნისი

3-4 ადგილები    იუნოსტი ვლად.  –  ჭკადუაში   1 – 0 

ფინალი               დინ. აკადემია  –  ივერია           2 – 2 პენალტებით 4 – 2




                         2006

                      A ჯგუფი

1. საბურთალო 2. ლოკომოტივი 3. რანი ლაგოდეხი 4. მართვე ქუთაისი

               I  ტური    5 ივნისი

  1.  „საბურთალო” – „მართვე ქუთაისი”      9 – 0
  2.  „ლოკომოტივი” – „რანი”                        1 – 1

               II  ტური     6 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „რანი”                            7 – 0
  2.  „ლოკომოტივი”  –  „მართვე”                  3 – 0

               III  ტური     7 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ლოკომოტივი”           4 – 1
  2. „რანი” – „მართვე ქუთაისი”                    3 – 2

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. საბურთალო 3 3 0 0 20-1 9
2. ლოკომოტივი 3 1 1 1 5-5 4
3. რანი ლაგოდეხი 3 1 1 1 4-10 4
4. მართვე ქუთაისი 3 0 0 3 2-15 0

                      2006

                   B ჯგუფი

1.დინ. აკადემია 2. საბ. სკოლა 3. განთიადი კასპი 4. საბ. მორკინალი

             I  ტური    5 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „საბ. მორკინალი”    8 – 0 
  2.  „საბ. სკოლა” – „განთიადი კასპი”         6 – 2

            II  ტური     6 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „განთიადი კასპი”     4 – 1
  2.  „საბ. სკოლა”  –  „საბ. მორკინალი”        4 – 1

            III  ტური     7 ივნისი

  1. „დინ აკადემია” – „საბ. სკოლა”               2 – 0
  2. „განთიადი კასპი“  – „საბ. მორკინალი”  0 – 0

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 14-1 9
2. საბ. სკოლა 3 2 0 1 10-5 6
3. განთიადი კასპი 3 0 1 2 3-10 1
4. საბ. მორკინალი 3 0 1 2 1-12 1

                     2006

                  C   ჯგუფი 

 1. ავაზა 2. ბენდელა 3. რუსთავი 4. სამტრედია

              I  ტური    5 ივნისი

  1. „ავაზა” – „სამტრედია”          1 – 0  
  2. „ბენდელა” – „რუსთავი“        2 – 0

             II  ტური     6 ივნისი

  1. „ავაზა” – „რუსთავი”               2 – 1
  2. „ბენდელა”  –  „სამტრედია”    0 – 1

              III  ტური     7 ივნისი

  1. „ავაზა” – „ბენდელა”               1 – 1
  2. „რუსთავი“  – „სამტრედია”    4 – 0

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. ავაზა 3 2 1 0 4-2 7
2. ბენდელა 3 1 1 1 3-2 4
3. რუსთავი 3 1 0 2 5-4 3
4. სამტრედია 3 1 0 2 1-5 3

                       2006

                    D   ჯგუფი   

1. ბარსი ვლადიკავკაზი 2. იოსებიძე 3. აფხაზეთი 4. დილა გორი

             I  ტური    5 ივნისი

  1. „ბარსი” – „დილა”                 4 – 1
  2.  „იოსებიძე” – „აფხაზეთი“   10 – 0

            II  ტური     6 ივნისი

  1. „ბარსი” – „აფხაზეთი”          15 – 0
  2.  „იოსებიძე”  –  „დილა“         0 – 3

            III  ტური     7 ივნისი

  1. „ბარსი” – „იოსებიძე”             1 – 1
  2. „აფხაზეთი“ – „დილა”            0 – 9

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. ბარსი ვლდიკავკაზი 3 2 1 0 20-2 7
2. დილა გორი 3 2 0 1 13-4 6
3. იოსებიძე 3 1 1 1 11-4 4
4. აფხაზეთი 3 0 0 3 0-34 0

8 ივნისი

¼ ფინალი

A1 v B2  საბურთალო – საბ. სკოლა          4 – 1  (მოედანი №1)

B1 v A2  დინ. აკადემია – ლოკომოტივი   4 – 1 (მოედანი №2)

D1 v C2  ბარსი ვლად.– ბენდელა              2 – 0  (მოედანი №1)

C1 v D2  ავაზა – დილა გორი                     4 – 0  (მოედანი 2)

 

½ ფინალი

A1 v B2 -ის გამარჯვებული   საბურთალო – ავაზა   C1 v D2 -ის გამარჯვებული   –  2 – 0

B1 v A2 -ის გამარჯვებული დინ. აკადემია – ბარსი  D1 v C2 -ის გამარჯვებული  –   2 – 1

 


9 ივნისი

3-4 ადგილები   ავაზა – ბარსი                            0 – 3    

ფინალი              დინ. აკადემია – საბურთალო 0 – 2    




                        2007

                    A ჯგუფი  

1. საბურთალო 2. გურია 3. ივერია ხაშური 4. ავაზა

სტადიონი დინამოს აკადემია (მოედანი 4)

            I  ტური    5 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ავაზა”      7 – 0
  2.  „გურია” – „ივერია”             0 – 3

             II  ტური     6 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ივერია”   4 – 2
  2.  „გურია”  –  „ავაზა”             0 – 4

             III  ტური     7 ივნისი

  1. „საბურთალო ” – „გურია”   1 – 0
  2. „ივერია” – „ავაზა”               2 – 0

სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. საბურთალო  თბილისი 3 3 0 0 12-2 9
2. ივერია ხაშური 3 2 0 1 7-4 6
3. ავაზა  თბილისი 3 1 0 2 4-9 3
4. გურია 3 0 0 3 0-8 0

                       2007

                    B ჯგუფი

1. დინ აკადემია 2. საბ. სკოლა 3. ჩემპიონი 4. დილა გორი

სტადიონი – დინამოს აკადემია (მოედანი 4)

             I  ტური    5 ივნისი 

  1. „დინ. აკადემია” – „დილა”          2 – 0
  2.  „საბ. სკოლა” – „ჩემპიონი”          4 – 2

              II  ტური     6 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „ჩემპიონი”     4 – 0
  2.  „დილა”  –  „საბ. სკოლა”             3 – 0

              III  ტური     7 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „საბ. სკოლა”   5 – 1
  2. „ჩემპიონი” – „დილა”                    0 – 2

 სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 11-1 9
2. დილა გორი 3 2 0 1 5-2 6
3. საბ. სკოლა 3 1 0 2 5-10 3
4. ჩემპიონი 3 0 0 3 2-10 0

                             2007

                         C   ჯგუფი 

 1. ბარსი ვლადიკავკაზი 2. ბენდელა 3. შავნაბადა 4.არაგვი დუშეთი

სტადიონი – დინამოს აკადემია (მოედანი 4)

                   I  ტური    5 ივნისი

  1. „ბარსი” – „არაგვი”              2 – 2
  2.  „ბენდელა” – „შავნაბადა”   3 – 1

                   II  ტური     6 ივნისი

  1. „ბარსი” – „შავნაბადა”         1 – 0
  2.  „ბენდელა”  –  „არაგვი”      3 – 0

                   III  ტური     7 ივნისი

  1. „ბარსი” – „ბენდელა”           4 – 0
  2. „შავნაბადა” – „არაგვი”        2 – 1

სატურნირო მდგომარეობა

   N გ უ ნ დ ე ბ ი
1. ბარსი ვლადიკავკაზი 3 2 1 0 7-2 7
2. ბენდელა 3 2 0 1 6-5 6
3. შავნაბადა 3 1 0 2 3-5 3
4. არაგვი დუშეთი 3 0 1 2 3-7 1

8  ივნისი

¼ ფინალი              

A1 v B3   საბურთალო – საბ. სკოლა  9 – 0

B1 v C3   დინ. აკადემია – შავნაბადა 7 – 1

C1 v A2   ბარსი ვლად. – ივერია ხაშ. 0 – 2

B2 v C2   დილა გორი – ბენდელა      1 – 2

½  ფინალი             

A1 v B3 -ის გამარჯვებული საბურთალო – ივერია ხაშური  C1 v A2 -ის გამარჯვებული  4 – 0

B1 v C3 -ის გამარჯვებული  დინ. აკადემია – ბენდელა         B2 v C2 -ის გამარჯვებული  2 – 0


9 ივნისი

3 – 4 ადგილები      ივერია  –  ბენდელა                 3 – 1

ფინალი                   დინ. აკადემია – საბურთალო 1 – 2




 

 

 

Leave a Reply