ფესტივალი 2017

თბილისის ფეხბურთის ფედერაცია

თბილისის X საერთაშორისო ფესტივალი-2017

ა.წ. 27 მაისს სტარტი აიღო და 1 ივნისს დასრულდა საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პირველი პრეზიდენტის, ბატონ ნოდარ ახალკაცის სახელობის თბილისის X საერთაშორისო ფესტივალი 2006-2007-2008 წელს დაბადებულ მოზარდთა გუნდებს შორის.

2006 წელს დაბადებულთა შორის „ფესტივალი-2017″-ის გამარჯვებული გახდა „საბურთალო”, შესაბამისად მეორე ადგილი „დინამოს აკადემია”-მ დაიკავა.

2007 წლიანებში პირველი ადგილი „დინამოს აკადემია”-მ, ხოლო მეორე ადგილი „საბურთალო”-მ დაიკავეს.

2008 წლებში დაბადებულთა შორის პირველობა „დინამოს აკადემია”-მ არავის დაუთმო და მეორე ადგილზე „საბურთალო” გავიდა.

„ფესტივალი-2017″-ის მატჩებს უმასპინძლა დინამოს აკადემიის სტადიონმა.

გთავაზობთ შეჯიბრის განრიგებს ასაკობრივი ჯგუფების მიხედვით:


       2006  

I ტური  27 მაისი, შაბათი

„საბურთალო” – „რუსთავი”     2 – 1

„გურია” – „ლოკომოტივი”       0 – 3

„დინ. აკადემია” – „გაბალა”     3 – 1

„საბ. ბენდელა” – „თელავი”     0 – 1

„ივერია” – „ყარაბაღი”              1 – 4

„ოლიმპიკი” – „ჩემპიონი”         0 – 3

„დინ. ბათუმი” – „ნეფტჩი”       0 – 4

„თ.ს.აკადემია” – „დინ.სკოლა” 0 – 3

სატურნირო მდგომარეობა    2006  A ჯგუფი 

   
1. საბურთალო 3 0 0 13-1 9
2. რუსთავი 3 2 0 1 11-2 6
3. ლოკომოტივი 3 1 0 2 3-5 3
4. გურია 3 0 0 3 0-19 0

II ტური  28 მაისი, კვირა

„საბურთალო” – „ლოკომოტივი”  2 – 0

„გურია” – „რუსთავი”                    0 – 7

„დინ. აკადემია” – თელავი”          8 – 0   

„საბ. ბენდელა” – „გაბალა”           0 – 4   

„ივერია” – „ჩემპიონი”                    0 – 3   

„ოლიმპიკი” – „ყარაბაღი”              1 – 3

„დინ. ბათუმი” – „დინ. სკოლა”     2 – 2  

„თ.ს. აკადემია” – „ნეფტჩი”            2 – 1

სატურნირო მდგომარეობა  2006  B ჯგუფი 

   
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 19-3 9
2. გაბალა 3 2 0 1 10-3 6
3. თელავი 3 1 0 2 1-13 3
4. საბ. ბენდელა 3 0 0 3 2-13 0

III  ტური  29 მაისი, ორშაბათი

„საბურთალო” – „გურია”               9 – 0

„ლოკომოტივი” – „რუსთავი”         0 – 3

„დინ. აკადემია” – „საბ. ბენდელა” 8 – 2

„თელავი” – „გაბალა”                      0 – 5

„ივერია” – „ოლიმპიკი”                   4 – 1

„ჩემპიონი” – „ყარაბაღი”                 0 – 0

„დინ. ბათუმი” – „თ.ს. აკადემია”   0 – 2

„დინ. სკოლა” – „ნეფტჩი”               1 – 2

სატურნირო მდგომარეობა 2006  C ჯგუფი 

   №
1. ჩემპიონი 3 2 1 0 6-0 7
2. ყარაბაღი 3 2 1 0 7-2 7
3. ივერია 3 1 0 2 5-8 3
4. ოლიმპიკი 3 0 0 3 2-10 0

სატურნირო მდგომარეობა 2006  D ჯგუფი 

   
1. თ.ს. აკადემია 3 2 0 1 4-4 6
2. ნეფტჩი 3 2 0 1 7-3 6
3. დინ. სკოლა 3 1 1 1 6-4 4
4. დინამო ბათუმი 3 0 1 2 2-8 1

30 მაისი, სამშაბათი

გურია – დინ. ბათუმი               3 – 0

ლოკომოტივი – საბ. ბენდელა  2 – 1

დინ. ბათუმი – ლოკომოტივი   2 – 2

გურია – დინ. სკოლა                 2 – 4

ოლიმპიკი – დინ. სკოლა          1 – 2

1 ივნისი, ხუთშაბათი

3 – 4 ადგილებისათვის  თ.ს. აკადემია  – ჩემპიონი   3 – 0 მოედანი N4

                 ფინალი   საბურთალო – დინ. აკადემია  3 – 1 მ. მესხი სტადიონი



     2007  

I ტური  27 მაისი, შაბათი

„ნეფტჩი” – „35 სკოლა”               2 – 1

„მერანი” – „საბ. იოსებიძე           2 – 0

„ნეფტჩი” – „ლიახვი”                   9 – 0

„საბურთალო” – „ლოკომოტივი”5 – 0

„ლენქორანი” – „დინ. სკოლა”      3 – 4

„საბურთალო” – „ნიუტონი”       17 – 0

„დინ. აკადემია” – „ოლიმპი”       11 – 0

„საბ. ბენდელა” – „დილა”             2 – 0

სატურნირო მდგომარეობა     2007  A ჯგუფი

   
1. ნეფტჩი 4 3 1 0 15-3 10
2. 35 სკოლა 4 3 0 1 10-6 9
3. მერანი 4 2 0 2 8-6 6
4. საბ. იოსებიძე 4 1 1 2 9-8 4
5. ლიახვი  4 0 0 4 4-23 0

II ტური  28 მაისი, კვირა

„ნეფტჩი” – „საბ. იოსებიძე”       2 – 2

„მერანი” – „35 სკოლა”               1 – 2

„მერანი” – „ლიახვი”                   5 – 2

„საბურთალო” – „დინ. სკოლა”  6 – 1

„ლენქორანი” – „ლოკომოტივი” 1 – 0

„ლენქორანი” – „ნიუტონი”         6 – 0

„დინ. აკადემია” – „დილა”         7 – 0

„საბ. ბენდელა” – „ოლიმპი”       14 – 0

სატურნირო მდგომარეობა     2007  B ჯგუფი 

   
1. საბურთალო 4 4 0 0 37-1 12
2. დინ. სკოლა 4 2 1 1 8-11 7
3. ლენქორანი 4 2 0 2 10-13 6
4. ლოკომოტივი 4 1 1 2 5-8 4
5. ნიუტონი 4 0 0 4 0-27 0

III  ტური  29 მაისი, ორშაბათი

„ნეფტჩი” – „მერანი”                       2 – 0

„საბ. იოსებიძე” – „35 სკოლა”        2 – 3

„საბ. იოსებიძე” – „ლიახვი”           5 – 1

„საბურთალო” –  „ლენქორანი”      9 – 0

„დინ. სკოლა” – „ლოკომოტივი”    2 – 2

„დინ. სკოლა” – „ნიუტონი”            1 – 0

„დინ. აკადემია” – „საბ. ბენდელა” 4 – 1

„დილა” – „ოლიმპი”                        8 – 0

სატურნირო მდგომარეობა     2007  C  ჯგუფი 

   
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 22-1 9
2. საბ. ბენდელა 3 2 0 1 17-4 6
3. დილა 3 1 0 2 8-9 3
4. ოლიმპი 3 0 0 3 0-33 0

30 მაისი, სამშაბათი

„35 სკოლა” – „ლიახვი”          4 – 1  მოედანი N2

„ლოკომოტივი” – ნიუტონი   3 – 0   მოედანი N3

1 ივნისი, ხუთშაბათი

3 – 4 ადგილებისათვის   ნეფტჩი – საბ. ბენდელა         2 – 2 პენ. 2 – 3 მოედანი N3

ფინალი                         დინ. აკადემია – საბურთალო მ. მესხი სტადიონი 2 – 1



          2008  

I ტური  27 მაისი, შაბათი

„საბურთალო” – „ჩემპიონი ლურჯი” 4 – 0

„ნეფტჩი” – „სამგორი”                          5 – 1

„საბურთალო” – „ლომები”                  5 – 0

„დინ. აკადემია” – „საბ. ბენდელა”      9 – 0

„ლოკომოტივი” – „ივერია”                  1 – 3

„დინ. სკოლა” – „აფხაზეთი”                8 – 0

„35 სკოლა” – „ჩემპიონი ყვითელი”     0 – 1

სატურნირო მდგომარეობა     2008  A  ჯგუფი

   
1. საბურთალო 4 4 0 0 15-0 12
2. ნეფტჩი 4 3 0 1 9-3 9
3. ჩემპიონი ლურჯი 4 1 1 2 1-5 4
4. ლომები 4 1 1 2 3-8 4
5. სამგორი 4 0 0 4 1-13 0

II ტური  28 მაისი, კვირა

„საბურთალო” – სამგორი”                  4 – 0

„ნეფტჩი” – „ჩემპიონი ლურჯი”          1 – 0

„ნეფტჩი” – „ლომები”                           3 – 0

„დინ. აკადემია” – „ივერია”                 5 – 1

„ლოკომოტივი” – „საბ. ბენდელა”       0 – 2

„დინ. სკოლა” – „ჩემპიონი ყვითელი” 2 – 0

„35 სკოლა” – „აფხაზეთი”                    3 – 3

სატურნირო მდგომარეობა     2008  B  ჯგუფი 

   
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 21-1 9
2. ივერია 3 2 0 1 7-6 6
3. საბ. ბენდელა 3 1 0 2 2-12 3
4. ლოკომოტივი 3 0 0 3 1-12 0

III  ტური  29 მაისი, ორშაბათი

„საბურთალო” – „ნეფტჩი”                 2 – 0

„სამგორი” – „ჩემპიონი ლურჯო”      0 – 1

„სამგორი” – „ლომები”                       0 – 3

„დინ. აკადემია” – „ლოკომოტივი”    7 – 0

„ივერია” – „საბ. ბენდელა”                 3 – 0

„დინ. სკოლა” – „35 სკოლა”               3 – 2

„ჩემპიონი ყვითელი” – „აფხაზეთი”  8 – 0

სატურნირო მდგომარეობა     2008  C  ჯგუფი 

   
1. დინ. სკოლა 3 3 0 0 13-2 9
2. ჩემპიონი ყვითელი 3 2 0 1 9-2 6
3. აფხაზეთი 3 0 1 2 3-19 1
4. 35 სკოლა 3 0 1 2 5-7 1

30 მაისი, სამშაბათი

„ჩემპიონი ლურჯი” – „ლომები”     0 – 0 მოედანი N1

1 ივნისი, ხუთშაბათი

3 – 4 ადგილებისათვის   დინ. სკოლა – ჩემპიონი           0 – 1 მოედანი N1

ფინალი                           საბურთალო – დინ. აკადემია  მ. მესხი სტადიონი 0 – 1

Leave a Reply