მომავლის თასი-2017 ივიკო

თბილისის ფეხბურთის ფედერაცია

„მომავლის თასი-2017 ივიკო”-ს გამარჯვებული დინამოს აკადემია გახდა!

  03       

          თბილისის ფეხბურთის ფედერაციის ეგიდით ტარდება რიგით მე-3 ტრადიციული ტურნირი „მომავლის თასი-2017 ივიკო”, რომელმაც სტარტი 27 მაისს აიღო და 31 მაისს დასრულდა. 

წლევანდელს აღნიშნულ გათამაშებაში მონაწილეობის მიღება მხოლოდ  2005 წელს დაბადებულ მოზარდებს შეეძლოთ, ჯამში კი ტურნირში ჩაბმის სურვილი 11-მა საფეხბურთო გუნდმა გამოთქვა. 

დღეს, 31 მაისს 3-4 ადგილებისათვის ბრძოლაში ერთმანეთს ბათუმის „დინამო” და „საბურთალო-ბენდელა” დაუპირისპირდნენ. თანაბარი ძალების გამო, მატჩის ძირითადი დრო ფრედ 0 – 0 დასრულდა. ხოლო პენალტების სერიაში ბათუმის დინამომ მოწინააღმდეგე ანგარიშით 8 – 7 დაამარცხა.

ასევე გაიმართა ფინალური შეხვედრა „დინამოს აკადემიასა” და „დინამოს სკოლას” შორის, მატჩი მინიმალური სხვაობით და „დინამოს აკადემიის” გამარჯვებით ანგარიშით 1 – 0 დასრულდა.

„მომავლის თასი-2017 ივიკო”-ს მატჩებს უმასპინძლა „საბურთალო-ბენდელა”-ს სტადიონმა. 


   27 მაისი, შაბათი

სტადიონი-ბენდელა

          I ტური 

„დინ. აკადემია” – „საბ. ბენდელა” 3 – 0

„საბ. სკოლა-2″ – „რუსთავი”          5 – 0  

„საბურთალო” – „ლოკომოტივი”   2 – 1

„35 სკოლა” – „ივერია”                   1 – 1

„დინ. სკოლა” – „დინამო ბათუმი” 0 – 3

სატურნირო მდგომარეობა   A ჯგუფი 

   
1. დინ. აკადემია 3 3 0 0 11-0 9
2. საბ. სკოლა-2 3 1 1 1 7-7 4
3. საბ. ბენდელა 3 0 2 1 3-6 2
4. რუსთავი 3 0 1 2 1-9 1

 28 მაისი, კვირა

სტადიონი-ბენდელა

    II ტური  

„დინ. აკადემია” – „რუსთავი”         3 – 0      მოედანი N1

„საბ. სკოლა-2″ – „საბ. ბენდელა”    2 – 2      მოედანი N2

„საბ. სკოლა-1″ – „დინამო ბათუმი”0 – 0      მოედანი N2

„საბურთალო” – „ივერია”                0 – 1      მოედანი N1

„35 სკოლა” – ლოკომოტივი”          1 – 2       მოედანი N2

სატურნირო მდგომარეობა   B ჯგუფი 

   
1. დინამო ბათუმი 2 1 1 0 3-0 4
2. დინ. სკოლა 2 1 0 1 2-3 3
3. საბ. სკოლა-1 2 0 1 1 0-2 1

  29 მაისი, ორშაბათი

    სტადიონი-ბენდელა

           III ტური  

„დინ. აკადემია” – „საბ. სკოლა-2″  5 – 0     მოედანი N1

„რუსთავი” – „საბ. ბენდელა”          1 – 1     მოედანი N2

„დინ. სკოლა” – „საბ. სკოლა-1″       2 – 0     მოედანი N1

„საბურთალო” – „35 სკოლა”            2 – 2    მოედანი  N1

„ივერია” – „ლოკომოტივი”               2 – 0    მოედანი N2

სატურნირო მდგომარეობა    C ჯგუფი 

 
1. ივერია 3 2 1 0 4-1 7
2. საბურთალო 3 1 1 1 4-4 4
3. ლოკომოტივი 3 1 0 2 3-5 3
4. 35 სკოლა 3 0 2 1 4-5 2

1/4 ფინალი  30 მაისი, სამშაბათი

1/4 ფინალში მონაწილეობას მიიღებენ სამი ქვეჯგუფიდან 1 და 2 ადგილზე გასული გუნდები, ასევე საუკეთესო 2 მე-3 ადგილოსანი გუნდი. დანარჩენები კი გააგრძელებენ ბრძოლას ბოლო (9-10-11-12) ადგილებისათვის.

 

დინ. ბათუმი – საბურთალო      1 – 1 პენ. 6 – 5

საბ. სკოლა-2 – დინ. სკოლა        0 – 2

დინ. აკადემია – საბ. სკოლა-1    2 – 0

ივერია – საბ. ბენდელა               2 – 3

დინ. აკადემია – საბ. ბენდელა   0 – 0 პენ. 6 – 5

დინ. სკოლა – დინ. ბათუმი        0 – 0 პენ. 5 – 3

 31 მაისი, ოთხშაბათი

მატჩი 3-4 ადგილებისათვის       საბ. ბენდელა – დინამო ბათუმი         0 – 0 პენ. 7 – 8

ფინალური შეხვედრა                  დინ. აკადემია – დინ. სკოლა              1 – 0

Leave a Reply